MENÜ
BiopeptidSzeged
Az egészséges táplálkozás
az egész család számára fontos

Geroprotektorok

 

 

Az elöregedés csökkenésére jellemző, hogy a szervezet képes alkalmazkodni, melynek alapja a rendszeresen csökkenő a funkciója a szerveknek, sejteknek és rendszereknek. A kutatók érdeklődését felkeltették az öregedési folyamat kialakulását övező változások, a test nagy rendszerei, az immun – az immun-, szív- és érrendszeri, központi idegrendszeri és endokrin rendszer. Aging következetesmechanizmusa közötti interakció különböző szervek és rendszerek között, és a disszonancia, ami a gyengülés feletti ellenőrzés a belső környezetben, a legyengült immunrendszer reaktivitása és önszabályozása.

Van egy elméleti lehetőség, hogy az emberi öregedés folyamatát befolyásolni és ellenőrizni tudjuk bizonyos határokon belül. Az új, hatékony eszközök hatnak az öregedő testre, megtalálja a legésszerűbb kombinációit a geriátriai szolgáltatásoknak, és ez fontos feladat. Tágabb értelemben, a gerontológiai kutatások egyértelműen meghatározott keresőeszközökkel bírnak, melyek hatással vannak az öregedés mögöttes mechanizmusára. Ez a megközelítés egy olyan szerv bioregulációján keresztül való eljárás, ahol a közvetítő egy peptid, melynek feladata az információk átadása a sejteknek az immunrendszerben, idegrendszerben, az endokrin és egyéb rendszerekben. A kóros állapotok miatt a szervezetben a hibás információ átvitel okolható. Az emiatt bekövetkező elszigeteltség és számos endogén vegyület felhalmozódása, beleértve a peptideket, melyek magukban hordozzák a félrevezető információkat, zavarja a jól összehangolt munkáját a szabályozó rendszereknek a testben. Ezért a fiziológiailag aktív peptidek bevitele hozzájárul az önszabályozáshoz, helyreállításhoz.

Fiziológiailag aktív rövid peptidek megfelelő használata fenntartja a normális anyagcsere folyamatot, segít különböző betegségek megelőzésében és kezelésében, a rehabilitációs utáni súlyos sérülések helyrehozásában, lassítja az öregedés folyamatát a szervezetben.

Szentpétervári Bioreguláció és Gerontológiai Intézetben alakult ki az új csúcstechnológia, melyben a szervek és a szövetek kis molekulasúlyú peptid frakciókat hoznak létre és ezek alapján egy új osztály jön létre – a természetes étrendkiegészítőket.

Ventofort – Egy sor peptidet nyertek a fiatal állatok ereiből. Az izolált peptideknek szelektív hatása van különböző sejtekre az érfalnál, normalizálja az anyagcsere folyamatot a sejtekben és szabályozzák az érrendszer működését. Egy klinikai vizsgálatban megállapították a Ventofort hatékonyságát az érrendszeri betegségeket helyreállítja, alultápláltságot szabályozza, öregedés megelőzi.

Sigumir – Egy sor peptidet nyertek fiatal állatok porcából és csontjából. Az izolált peptideknek szelektív hatása van a porc- és csontszövetre, normalizálja az anyagcserét a sejtekben, szabályozza az ízületek és a gerinc funkcióját. Egy klinikai vizsgálatban megállapították a Sigumir hatékonyságát, átfogó rehabilitációját a váz – és izomrendszeri megbetegedések után, a porcra és a csontra ha ki vannak téve szélsőséges körülményeknek, alultápláltságot szabályozza, öregedés megelőzi.

Vladoniks – Egy sor peptidet nyertek fiatal állatok csecsemőmirigyéből. Az izolált peptideknek szelektív hatása van az immunrendszerben lévő sejtekre, normalizálja az anyagcsere folyamatot a sejtekben, és szabályozzák az immunrendszer működését. Egy klinikai vizsgálatban megállapították a Vladoniks hatékonyságát, mely a komplett immunrendszer betegség utáni feloldására, az alultápláltságra, és az öregedés megelőzésére is kíválóan alkalmas.

Svetinorm – Egy sor peptidet nyertek fiatal állatok májából. Az izolált peptideknek szelektív hatása van a májban lévő különböző sejtekre, normalizálja az anyagcsere folyamatot a sejtekben, és szabályozza a máj működését. Egy klinikai vizsgálatban megállapították a Svetinorm hatékonyságát, mely átfogó rekonstrukciói funkciójának köszönhetően emésztőrendszeri betegségek után kíváló megoldás, valamint az alultápláltság és az öregedés megelőzésére is kíválóan alkalmas.

Tserluten – Egy sor peptidet nyertek fiatal állatok agyából. Az izolált peptideknek szelektív hatása van az agy és az idegszövet különböző sejtjeire, normalizálja az anyagcsere folyamatot a sejtekben, és szabályozzák a működését. Az agy ha ki van téve szélsőséges körülményeknek, kitűnő rehabilitáció a központi idegrendszeri betegségek után. Az alultápláltság és az öregedés megelőzésére is alkalmas.

Tireogen – Egy sor peptidet nyertek fiatal állatok pajzsmirigyéből. Az izolált peptideknek szelektív hatása van a pajzsmirigyben lévő sejtekre, normalizálja az anyagcserét és szabályozza a pajzsmirigy működését. A Tireogen helyreállítja a pajzsmirigyet a pajzsmirigyrák betegség után, az alultápláltság valamint az öregedés késleltetésére is nagyszerű hatással van.

Suprefort – Egy sor peptidet nyertek fiatal állatok hasnyálmirigyéből. Az izolált peptideknek szelektív hatása van a hasnyálmirigyre, normalizálja az anyagcsere folyamatot a sejtekben, szabályozza a hasnyálmirigy szerepét. A Suprefort helyreállítja a hasnyálmirigy funkcióját, a szénhidrát- anyagcserezavart, az alultápláltságot, valamint az öregedés késleltetésére is nagyszerű hatással van.

Szentpétervári Bioreguláció és Gerontológia Intézet új szemszögből közelít, hogy megtalálják a fiziológiailag aktív peptideket. Elemzése alapján az aminosav-szekvenciák a szervek és szövetekből kivont polipeptidekkel azonosított állatokból nyertek rövid peptideket, melyek saját 3-4 aminosavvalrendelkeznek, mely aktív központja a gyógyszer alapú kivonatnak ami állati eredetű anyagokból készül.

Sok éves tapasztalat, kutatás, és klinikai tesztelés után a peptid bioregulators azt mutatja, hogy az elért hatás érdekében 3-6 hónapig kell fenntartani az elért szintet. Ezt megerősítette klinikai vizsgálatok során az Ukrajnai Gerontológiai Intézet AMS. A szerzők bemutatják a hosszútávú alkalmazkodását a peptid bioregulatorsnak. Idős és beteg emberek évente kétszer jelentkeznek kivizsgálásra, jelezve hogy a biokontroll terápia segít fenntartani a funkcionális állapotát a szerveknek és rendszereknek, valamint elérni a megfelelő életkort optimális szinten.

Így jelenleg lehetőséget kapunk a szélesebb körű használatára a peptideknek azzal a céllal, hogy rendeltetésszerűen funkcionáljon testünk. A legfontosabb szempont szervezetünk ellenállóbbá tétele. Ezcsökkenteni fogja az öregedés arányát, növeli az aktív időszakot, hosszú élettartamot és javítja az életminőséget.

Irodalom:

1 . Az öregedés biológiája/Guide fiziológia.- L.: Nauka, 1982.-616.
2 . Korkushko OV Khavinson VH, Butenko GM, Shatilo VB – Peptid készítmények az öregedés megelőzésére csecsemőmirigyből és a tobozmirigyből.: St. Nauka, 2002. - 202.
3 . Kézikönyv a Gerontológiai, ed. DF Chebotarev, NB Mankovsky, V Frolkis.- M. Medicine 1978. - 503.
4 . Tutelian Va Khavinson, VH, VV Malinin Rövid peptidek a táplálkozásban, élettani szerepe // Bull. Kísérl.Biol. Méz.-2003.-T. 135.
5 . Khavinson VH, Anisimov VN Peptid Bioregulators és az elöregedés.: St. Nauka. 2003.-223.
6 . Khavinson VH, VG Morozov Peptidek tobozmirigy és csecsemőmirigy St..: “ Folio” 2001-160.

 

<<vissza<<

Asztali nézet